Catalog Selection

Frequently Asked Questions

 • V čem by měla spočívat hlavní výhoda nasazení panelových PC ?
  Panelové PC by mělo byt především účelovým Plag and Play řešením. Hlavní výhoda by se měla projevit v komfortu uživatele a ve zkráceni času a nákladu potřebných na návrh, realizací a údržbu prostorově omezených operátorských pracovišť všeho druhu.
 • Je panelové PC levnější než kombinace klasického PC a dotykového displayje stejné velikostí?
  Pořizovací cena panelového PC je zpravidla stejná nebo nepatrně vyšší, protože se jedna o technický náročnější produkty vyráběné v podstatně menších sériích. Při porovnání cen je však nutno počítat s celkovou výší všech nákladů. Tak například, pokud si vezme do úvahy, že spotřeba obyčejného PC s LCD je v relací 250-500W, ale u panelového PC je pouze 50-150W, pak dlouhodobá efektivita panelového PC je zřejmá.
 • Čím je panelové PC výhodnější než kombinace dotykového displaje a miniaturního průmyslového PC?
  Lze zdůraznit následující vyhody panelových PC:
  • úspora místa, celkově kompaktnější provedení
  • nižší spotřeba elektrické energie
  • jednoduší zajištění řešení odolného k prachu, vlhkostí, popřípadě i dosažení celkového kryti dle normy IP65, IP67 apod.
  • méně nevzhledných kabelů a závad spojených s nimi
  • menší celková váha
  • komfort pro uživatele a ergonomie celkového řešení,
  • moderní, elegantní vzhled
 • Obáváme se, že pokud u panelového PC vznikne závada na výpočetní jednotce/základní desce, pak bude nutná drahá výměna celého panelového PC, což je obecným nedostatkem produktu typu „vše v jednom“... Je standardní kombinace PC a LCD spolehlivější a jednodušší pro opravu?
  Statistika závad poukazuje na to, že uživatelské poškození nebo opotřebení dotykového displeje a poruchy HDD jsou frekventovanější závady, než poruchy jiných dílů. V tomto ohledu panelová PC a PC s oddělenou dotekovou obrazovkou jsou naprosto srovnatelné.
  Dalším častým zdrojem problémů, a to naprosto všech konfiguraci, jsou kabely.
  Vzhledem k menším délkám a optimalizace kabeláže panelová PC zde opodstatněně vykazují lepší výsledky.
  Proto v praxi spolehlivost panelových PC je minimálně stejná nebo dokonce lepší než u jiných sestav, které mají podobnou kvalitativní úroveň, nehledě na to, že panelová PC se často nasazuji pravě tam, kde implementace alternativních řešení je velmi komplikovaná.
  Podstatné je však to, že při správném výběru panelového PC a organizace údržby odstávky výrobních linek a jiných provozů jsou kratší, protože obnovení normální činností v případě výměny panelového PC lze očekávat rychleji než při opravách jiných řešení.
 • V čem spočívají rozdíly mezi panelovými PC které nabízíte na svých stránkách a zdánlivě podobnými vyrobkami , které jsou součástí komplexních řešení některých dodavatelů.
  Na první pohled se jedná o podobné produkty, ale Vámi nabízené ceny jsou v relaci 70-80% ceny dosavadních nabídek.
  Domníváme se, že pokud pořizujete investiční celek nebo jakékoliv komplexní řešení je nutno posoudit jeho celkovou návratnost. V tomto ohledu náklady na pořízení jednotlivých dílů jsou ve své podstatě virtuálními hodnotami, a položkové porovnávaní cen může byt zavádějící.
  Na druhou stranu, dodavatel účelového řešení ve Vašem oboru ne vždy je specialistou na výpočetní techniku se zaměřením na panelová PC, a může, například, vycházet z dávno sestavené konfigurace, která se osvědčila. V tomto případě rozhodně lze doporučit uskutečnit jednání o vhodnosti nasazení našeho produktu místo uvedeného v původní nabídce. Rádi Vám a je možné, že i Vašemu dodavateli pomůžeme. Takto lze dosáhnout nečekaně významných úspor, zejména pří pozáručních opravách/rekonstrukcích starších strojů a tvorbě nových zakázkových řešení, které se skládají ze standardizovaných částí.
 • Jaké je minimální množství panelových PC stejného typu od kterého je rentabilní zakázková výroba nebo úprava?
  Vše záleží na projektu a konkrétních požadavcích.
  Pokud se jedna o zakázkovou změnu vzhledu šasi a, obecně, mechanických dílů, pak většinou lze uvažovat o sérii od 10-15ks. Doporučujeme neváhat a kontaktovat nás. Ochotně Vám poradíme.
 • Uvažujeme, že panelové PC s potřebnou konfigurací si sestavíme sami z dostupných dílů. Může toto mít smysl, pokud potřebujeme cenově úspornější řešení?
  Pokud poctivě promítneme do pořizovacích nákladů produktu "domácí výroby" čas konstruktérů, montážníků a, případně, i lidi dalších profesí, pak se stává zřejmým, že takové řešení ekonomické opodstatnění vůbec nemá.
  V současné době můžeme nabídnout rozmanitou škálu panelových PC všech cenových kategorii, a výběr hotového produktu se vyplatí.
© Materials contained herewith are the copyrighted property of Finecom, s.r.o.2009. All Rights Reserved. All logotypes and trademarks used herewith are property of their owners.